صندلی اداری استاندارد

صندلی ارزان
جولای 4, 2020
مبلمان اداری مدرن
مبلمان اداری مدرن
جولای 4, 2020

صندلی اداری استاندارد


همه چیز درباره صندلی اداری استاندارد

صندلی اداری استاندارد یکی از مهم ترین و اصلی ترین تجهیزات در هر دفتر کار می باشد که تاثیر مستقیم بر میزان بازدهی کارکنان و سلامتی جسمی آنها دارد. تنوع زیاد در انواع صندلی اداری و ویژگی هایی که هر یک از نظر ظاهری و ساختار کلی دارند باعث میشود تا انتخاب و تشخیص صندلی اداری استاندارد از غیر استاندارد کمی سخت باشد. راشن؛ تولیدکننده انواع میز و صندلی در ادامه هر آنچه که باید درباره جنس، ابعاد، طرح و استانداردهای مهم در صندلی های اداری بدانید را معرفی خواهد نمود.

جنس صندلی اداری استاندارد

جنس صندلی های اداری با توجه به طرح و شکل و اندازه آنها ممکن است با هم تفاوت زیادی داشته باشد. به طوریکه برخی فلزی و چوبی بوده و در مقابل برخی از پلاستیک های فشرده و بسیار مقاوم با روکش چرم یا پارچه ای ساخته شده اند. نکته بسیار مهم در انتخاب بهترین جنس صندلی اداری استاندارد، توجه به وزن و میزان استحکام آن می باشد. صندلی های فلزی مقاومت و استحکام بالایی نسبت به سایر نمونه ها دارند، اما وزن و قیمت آنها زیاد می باشد. در مقابل، رایج ترین جنس صندلی اداری استاندارد، صندلی هایی با بدنه پلاستیک فشرده و بسیار مقاوم با روکش چرم و پارچه می باشد.

ابعاد صندلی های اداری استاندارد

ابعاد و اندازه صندلی از دیگر موارد بسیار مهمی می باشد که در زمان انتخاب و خرید صندلی اداری استاندارد باید به آن توجه داشت. بهترین گزینه هایی که می توان بر اساس ابعاد صندلی اداری استاندارد انتخاب نمود، صندلی هایی می باشد که دارای ارتفاع قابل تنظیم بر اساس قد و ویژگی های جسمی فرد باشد. بر اساس یک استاندارد ارتفاع صندلی بهتر است به گونه ای باشد که کف پا به صورت صاف روی زمین قرار گیرد. علاوه براین، ارتفاع پشتی و تکیه گاه نیز باید به اندازه ای باشد که شانه ها و گردن را در بر بگیرد تا به مرور باعث خستگی فرد و تغییر ساختار بدن و ستون فقرات نگردد.

صندلی اداری استاندارد
بهترین طرح برای صندلی اداری استاندارد

ویژگی های بسیار مهمی که در انتخاب بهترین طرح برای صندلی اداری استاندارد باید به آن توجه داشت شامل موارد زیر می باشد:

تکیه گاه صندلی اداری

تکیه گاه صندلی اداری استاندارد دارای حالت s می باشد تا بتواند شکل ستون فقرات را به خود گرفته و گودی کمر را پر کند. این صندلی ها به دلیل تناسب با شکل بدن مانع از کمر درد در افراد میشوند. علاوه براین، ارتفاع تکیه گاه باید به اندازه باشد که شانه ها و گردن را در بر بگیرد. این طرح صندلی باعث میشود تا فرد محل مناسبی برای تکیه داشته باشد و از غوز کردن و خمیدگی در ستون فقرات و گردن درد جلوگیری خواهد کرد. علاوه براین، تکیه گاه صندلی اداری استاندارد به صورت فنری می باشد که باعث میشود کمر و بدن فرد برای مدت طولانی در یک حالت ثابت قرار نگیرد و مانع از خستگی خواهد شد.

نشیمنگاه صندلی

محل نشستن روی صندلی از موارد بسیار مهمی می باشد که استاندارد نبودن آن ارتباط مستقیم با درد کمر و سایر مشکلات جسمی دارد. در حالت کلی این بخش از صندلی باید به گونه ای باشد که بدن به طور مستقیم روی آن قرار گیرد. در نتیجه، انتخاب صندلی هایی که بخش نشیمنگاه آنها دارای تور رفتگی یا برآمدگی در مرکز باشند، گزینه مناسبی نخواهد بود. صندلی هایی که تو رفتگی در مرکز نشیمنگاه آنها وجود دارد، فشار زیادی به ران ها وارد می کند و به مرور مشکلات زیادی را به همراه خواهد داشت. در مقابل، صندلی هایی که در مرکز نشیمنگاه آنها برآمدگی وجود دارد، فرد تعادل خوبی در زمان نشستن نخواهد داشت.

روکش صندلی اداری

با توجه به طولانی بودن مدت زمان کار، روکش صندلی از چند نظر دارای اهمیت زیادی می باشد. روکش در نظر گرفته شده باید به گونه ای باشد که مانع از تعریق زیاد بدن گردد. علاوه براین، بهتر است روکش ها قابل شستشو باشند. صندلی اداری با روکش چرم و پارچه های مقاوم دو گزینه بسیار رایج می باشند که از نظر زیبایی و ظاهر نیز در سطح مطلوبی قرار دارند.

مقایسه صندلی های اداری استاندارد از لحاظ قیمت

در تعیین قیمت صندلی اداری استاندارد چند فاکتور مهم وجود دارد از قبیل اندازه و ابعاد صندلی، جنس روکش و شکل و طرح کلی آن. به عنوان مثال، صندلی هایی که دارای تکیه گاه بلند و بخش مخصوص برای تکیه گردن می باشند نسبت به گزینه هایی که تکیه گاه کوتاهی دارند گران تر هستند. پارچه یا چرمی که برای قسمت نشیمنگاه و تکیه گاه در نظر گرفته شده است از دیگر مواردی می باشند که در تعیین قیمت صندلی اداری استاندارد موثر می باشند.

تاثیر صندلی های اداری استاندارد بر سلامتی افراد

علاوه بر زیبایی و دوام بالای صندلی، در انتخاب گزینه های مناسب باید به تاثیر هر یک بر سلامتی بدن نیز توجه داشت. از مهم ترین تاثیرات منفی صندلی های اداری غیر استاندارد بر بدن افراد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

⦁ استفاده از صندلی با ارتفاع زیاد باعث فشار وارد شدن به بخش های درونی زانوها میشود. در مقابل، صندلی هایی که ارتفاع کمی دارند، باعث خمیدگی کمر فرد و ایجاد درد در گردن و کمر و استخوان نشیمنگاه می گردد.
⦁ ثابت بودن تکیه گاه صندلی باعث فشار وارد شدن به کمر و نشمینگاه میگردد.
⦁ تکیه گاه های کوتاه صندلی فشار زیادی را به کمر وارد خواهد کرد
⦁ عدم وجود تکیه گاه برای سر و گردن به مرور بیماری هایی از قبیل آرتروز گردن را به همراه خواهد داشت.
⦁ زاویه بیش از 5 درجه انحراف مچ به داخل یا خارج که به دلیل استاندارد نبودن ارتفاع صندلی در مقایسه با میز می باشد، از دیگر مشکلات استفاده از صندلی های غیر استاندارد به شمار می رود.

روش های تشخیص صندلی اداری استاندارد از غیر استاندارد

توجه به شکل کلی تکیه گاه و عدم حالت s در آن اولین و مهم ترین نشانه برای تشخیص صندلی استاندارد از غیر استاندارد خواهد بود. نشمینگاه های کوچک یا خیلی بزرگ برای صندلی با برآمدگی یا تور رفتگی زیاد در مرکز آنها، عدم قابلیت تنظیم ارتفاع صندلی، استاندارد نبودن ارتفاع تکیه گاه و فنری نبودن آن و جنس روکش نامناسب صندلی از دیگر فاکتورهایی می باشند که برای خرید صندلی اداری استاندارد می توان مد نظر قرار داد.

راشن؛ تولید کننده صندلی و میزهای اداری و کنفرانس با بالاترین کیفیت می باشد که تنوع زیاد در محصولات و توجه به استانداردها از مهم ترین ویژگی های آنها به شمار می رود. برای برقراری ارتباط با این مجموعه می توانید از راه های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *