میز و صندلی اداری

همه چیز درباره مبلمان اداری
جولای 2, 2020
صندلی مدیریتی
جولای 4, 2020

میز و صندلی اداری

ساخت و طراحی میز و صندلی اداری

خرید میز و صندلی اداری یکی از ملزومات شروع کار در محیط های سازمانی و کاری می باشد که به دلیل تاثیر بسیار زیاد بر شکل ظاهری و دکوراسیون محیط و همچنین سلامت افراد کارکنان، لازم است در ساخت و طراحی آن دقت زیادی به عمل آید. گروه راشنکو؛ تولدکننده میز و صندلی اداری در ادامه به معرفی ویژگی های میز و صندلی های مورد نیاز در محیط های کار، قیمت، نوع و موارد مهمی که در ساخت و طراحی آنها باید مد نظر قرار گیرد اشاره خواهد نمود.


انواع طرح های میز و صندلی اداری

میز و صندلی اداری با توجه به سمت افراد و کارکنان حاضر در هر محیط کار با هم متفاوت هستند. میز مدیریت، میز کارشناسی، صندلی مدیریتی، صندلی کارشناسی، کنفرانسی و میز انتظار ارباب رجوع همگی از جمله انواع مختلف این تجهیزات می باشند. علاوه بر ویژگی های کلی که در این تجهیزات به چشم میخورد، نوع طراحی و سبک آنها نیز کاملا متنوع است. به طوریکه می توان نوع طرح در نظر گرفته شده برای این تجهیزات را به دو گروه کلی زیر تقسیم بندی نمود:

میز و صندلی مدرن

این گروه از میز و صندلی ها دارای طرح های کاملا منحصر به فرد و متفاوت از نمونه های رایج می باشند. برش های ایجاد شده برای میز (نیم دایره، مستطیل، مدولار و..)، سبک های در نظر گرفته شده برای صندلی ها و اضافه کردن امکانات متعدد به هر یک را می توان در طرح های مدرن این تجهیزات مشاهده نمود. این سبک طراحی در دنیای امروز بسیار رایج بوده و به دلیل تنوع بالا در آنها، با هر نوع سلیقه و بودجه می توان نمونه های مناسبی را خریداری نمود.

میز و صندلی کلاسیک

میز و صندلی های کلاسیک همان طور که از نامشان مشخص است، به سبک کلاسیک طراحی شده اند. میزهای چوبی مستطیل یا نیم دایره ساده با چوب تیره، ایجاد منبت کاری در اطراف میز توصیفی کوتاه از میز مدیریتی کلاسیک می باشد. در اغلب میز های کلاسیک، چوب های بسیار مقاوم و تیره انتخاب میشوند و نمونه های به کار رفته برای اتاق مدیریتی کاملا با حفظ ابهت مدیر سازگار می باشد.

قیمت میز و صندلی های اداری

قیمت میز و صندلی اداری به فاکتورهای زیادی بستگی دارد و نمی توان یک قیمت و نرخ مشخص و ثابت را برای آنها تعیین کرد. مهم ترین مواردی که می توانند در افزایش و کاهش قیمت این وسایل موثر باشند عبارتند از:

جنس میز و صندلی اداری

در ساخت میز کار استفاده از چوب بسیار رایج می باشد و زیبایی و مقاومت را در کنار هم حفظ می کند. نوع چوب به کار رفته در این تجهیزات با هم متفاوت است و در بسیاری از میزهای مدرن از ام دی اف نیز استفاده میشود. نوع چوب، میزان ضخامت آنها و سایر تجهیزات جانبی که در آنها وجود دارد می تواند تاثیر زیادی بر قیمت داشته باشد. در تعیین قیمت صندلی اداری، جنس روکش آنها و همچنین بدنه صندلی از مهم ترین فاکتورها به شمار می روند. صندلی های با روکش چرم طبیعی و بدنه و اسکلت فلزی از گران ترین نمونه های این تجهیزات به شمار می روند.

نوع میز و صندلی

از دیگر مواردی که می تواند بر قیمت میز و صندلی اداری تاثیر مستقیم داشته باشد، نوع این وسایل می باشد. با توجه به اینکه هر یک از میز و صندلی های موجود در محیط کار بر اساس سمت افراد متفاوت هستند، لذا قیمت آنها نیز با هم فرق دارد. به عنوان مثال، قیمت میز مدیریتی نسبت به میز منشی و سایر کارکنان گران تر است. علاوه براین، قیمت صندلی مدیریتی به دلیل داشتن تکیه گاه های بلند تر و جنس و روکش بهتر نسبت به سایر صندلی ها بیشتر است.
علاوه براین، نوع طراحی در نظر گرفته شده برای صندلی و میز نیز می تواند بر قیمت آنها تاثیرگذر باشد. برخی از نمونه های میز و صندلی مدرن به دلیل خاص بودن طرح قیمت بالاتری نسبت به نمونه های کلاسیک دارند که لازم است در زمان خرید به آن توجه شود.

میز و صندلی اداری
کاربردهای میز و صندلی اداری

در تمام محیط های کاری که لازم است افراد برای مدت طولانی پشت میز بنشینند و خدمات ارائه دهند، از میز و صندلی های اداری استفاده میشود. سازمان ها، ادارات، دانشگاه و مدارس، بیمارستان ها، بخش مدیریتی کارخانجات و کارگاه ها و شرکت ها همگی از جمله مواردی هستند که این نوع میز و صندلی در آنها کاربرد زیادی دارد. با توجه به شرایط موجود در محیط کار و نوع فعالیت های هر یک از کارکنان می توان در بخش های مدیریتی، دفتر کار کارمندان و اتاق کنفرانس و راهرو انتظار مشتری و ارباب رجوع از تجهیزات مناسب آنها استفاده نمود.

طول عمر تقریبی میز و صندلی اداری

در تعیین طول عمر تقریبی میز و صندلی اداری ابتدا باید به این سوال پاسخ دهید که در زمان خرید این وسایل به چه مواردی توجه کرده اید؟ جنس میز و صندلی که انتخاب کرده اید چطور است؟ آیا این وسایل استاندارد هستند یا خیر؟ در حالت کلی نمی توان گفت طول عمر میز و صندلی چقدر است، چون جنس و متریال به کار رفته برای این وسایل تاثیر بسیار زیادی بر عمر آنها دارد. برخی از صندلی های نامرغوب به دلیل استفاده از روکش های نازک خیلی زود ساییده شده و پارگی در بخش های مختلف آنها مشاهده می شود. علاوه براین، اهرم این صندلی ها و چرخ و سایر قسمت ها نیز ممکن است به دلیل استفاده مداوم خیلی زود خراب شوند.
با توجه به استفاده زیاد از میز و صندلی در محیط کار پیشنهاد می کنیم در حین خرید تنها به ارزان بودن این وسایل توجه نداشته باشید. بلکه باید بتوانید تلفیقی از کیفیت و قیمت مناسب و زیبایی را در نهایت بدست آورید تا از نتیجه نهایی راضی باشید.

خرید اینترنتی میز و صندلی اداری

با توجه به تنوع زیاد در تجهیزات و وسایل مورد نیاز در محیط های اداری از نظر قیمت، طرح و شکل و جنس، گروه راشنکو به عنوان یکی از با سابقه ترین تیم های فعال در زمینه ساخت و طراحی میز و صندلی اداری امکان خرید اینترنتی را فراهم نموده است. با ورود به بخش فروشگاه اینترنتی این مجموعه می توانید نمونه های مختلف این تجهیزات را مشاهده نموده و بر اساس فاکتورهای مورد نظر بهترین ها را انتخاب نمایید. با انتخاب هر یک از این وسایل تمام ویژگی های محصول از قبیل جنس، ابعاد و اندازه و قیمت ارائه میشود و می توانید کاملا آگاهانه نسبت به خرید اینترنتی اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *