صندلی ارزان

صندلی مدیریتی
جولای 4, 2020
صندلی اداری استاندارد
جولای 4, 2020

صندلی ارزان


طراحی و ساخت صندلی ارزان

خرید صندلی ارزان در ابتدای شروع کسب و کارهای مختلف می تواند یکی از راهکارها برای کاهش هزینه ها باشد. نکته بسیار مهم در خرید این نوع صندلی این است که پایین بودن قیمت بودن یک صندلی را نباید ملاک مناسب برای خرید آن در نظر گرفت، بلکه باید بتوانید تلفیقی از کیفیت و قیمت مناسب را در حین خرید بدست آورید. راشن؛ تولید کننده و فعال در زمینه ساخت و طراحی صندلی ارزان و با کیفیت در ادامه به چند نکته مهم در این زمینه اشاره خواهد داشت.

انواع صندلی ارزان

یکی از متنوع ترین وسایل و تجهیزات در محیط های کاری، صندلی می باشد که بر اساس اندازه و شکل و طرح و امکانات و همچنین جنس به کار رفته برای بدنه و روکش با هم فرق دارند. برای تقسیم بندی انواع صندلی ارزان می توان آنها را در گروه های کلی صندلی مدیریتی، صندلی کارشناسی، صندلی کنفرانسی و صندلی های انتظار برای مشتری و ارباب رجوع تقسیم بندی نمود. صندلی مدیریتی که بهترین نوع صندلی می باشد، با توجه به قیمتی که برای خرید آن پرداخت می کنید، ممکن است تغییراتی در آن به چشم بخورد.

به عنوان مثال، در صندلی های گران قیمت بخش های قابل تنظیم این وسایل بیشتر بوده و از نظر رعایت استانداردهای ارگونومیک در سطح بالاتری قرار دارند. در مقابل، صندلی ارزان مدیریتی ممکن است تکیه گاه کوتاه تری داشته باشد و نتوان ارتفاع دسته و زاویه تکیه گاه را تنظیم نمود.

از دیگر انواع صندلی ارزان اداری می توان به صندلی های کارشناسی اشاره نمود. نوع بسیار مرغوب و باکیفیت این وسایل اغلب دارای روکش های چرم مقاوم بوده و ارتفاع دسته در آنها قابل تنظیم می باشد. در مقابل، صندلی های کارشناسی ارزان نه تنها از نظر اندازه و شکل ظاهر، بلکه از نظر جنس روکش و بدنه نیز متفاوت خواهند بود. برخی از صندلی ها با قیمت پایین نیز ممکن است بدون تکیه گاه باشند و بیشتر برای محیط های آزمایشگاهی و آموزشی مورد استفاده قرار میگیرند و گزینه مناسبی برای کاربرد در محیط اداری نخواهند بود.

مزایا و معایب استفاده از صندلی ارزان

خرید صندلی ارزان قیمت مانند هر نوع وسیله دیگر بدون شک دارای مزایا و معایب متعددی خواهد بود. مهم ترین دلیلی که اغلب افراد خرید این نوع صندلی را ترجیح می دهند، صرفه جویی در هزینه ها خواهد بود و مزیت دیگری ندارد. اما از معایب این نوع صندلی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

عمر مفید کمتر صندلی ارزان

از آنجا که برای ساخت و طراحی صندلی ارزان از متریال ها با قیمت کمتر استفاده میشود، لذا نمی توان از آنها انتظار طول عمر طولانی داشت. به طوریکه با استفاده مداوم از این صندلی ها ممکن است خیلی زود اهرم آن به مشکل بخورد و نتوان ارتفاع را به اندازه دلخواه تنظیم کرد. خراب شدن چرخ های صندلی، پاره شدن روکش، ایجاد ترک و شکستگی در دسته ها و تنظیم نشدن زاویه و درجه تکیه گاه همگی از جمله مواردی هستند که باعث میشوند عمر مفید صندلی ارزان کاهش پیدا کند که یک عیب محسوب می گردد.

بیشتر بخوانیم :مبلمان اداری راشن

استحکام کمتر صندلی ارزان

با توجه به متریال استفاده شده برای ساخت و طراحی صندلی ارزان، استحکام بدنه و دسته ها و همچنین روکش تا حد زیادی نسبت به نوع گران تر این تجهیزات کاهش پیدا می کند. صندلی های گران و مرغوب دارای اسکلت و پایه های محکم فلزی بوده و استفاده از چرم طبیعی و مقاوم برای روکش آنها می تواند استحکام صندلی را تا حد زیادی افزایش دهد.

صندلی ارزان

قیمت صندلی ارزان

مدیریت هزینه ها یکی از مهم ترین اصول مدیریتی می باشد که عدم توجه به آن می تواند تاثیرات نامطلوبی در آینده ایجاد کند. به همین دلیل اگر قصد خرید صندلی های با قیمت مناسب دارید، باید بدانید که بر چه اساس باید گزینه های مختلف را در حین خرید بررسی کنید. به عبارت دیگر، باید بدانید که قیمت صندلی ارزان چطور تعیین میشود. مهم ترین مواردی که می توانند در تعیین قیمت این وسایل نقش داشته باشند عبارتند از:

نوع صندلی

این کاملا طبیعی است که هزینه ای که برای خرید صندلی مدیریتی باید پرداخت کنید، بیشتر از سایر صندلی های موجود در محیط کار خواهد بود. در نتیجه، باید بر اساس بودجه و سمت هر یک از افراد در محیط کار باید نوع مناسبی را برای این وسایل انتخاب کنید.

به عنوان مثال، اگر به دنبال صندلی ارزان کارشناسی هستید، لازم است بدانید که این نوع صندلی دارای تنوع زیادی از نظر شکل و اندازه و جنس و غیره می باشد. لذا می توان با کمی مقایسه گزینه های ارزان قیمت و مناسب و ایده آل را خریداری کرد. حتی در خرید صندلی ارزان مدیریتی نیز حق انتخاب بالایی دارید، چون طرح در نظر گرفته شده برای برخی از صندلی ها با تکیه گاه های کوتاهتر در نظر گرفته شده اند که می تواند تاثیر زیادی بر قیمت نهایی این وسایل داشته باشد.

جنس روکش صندلی

از مهم ترین مواردی که می تواند در تعیین قیمت صندلی ارزان تاثیرگذار باشد، جنس روکش است. روکش به کار رفته برای صندلی ها ممکن است چرم طبیعی، مصنوعی و پارچه ای باشد که نه تنها از نظر میزان استقامت با هم متفاوت می باشند، بلکه از نظر قیمت نیز فرق دارند. به عنوان مثال، با خرید صندلی با روکش پارچه ای هزینه کمتری را نسبت به صندلی با روکش چرم طبیعی پرداخت خواهید کرد.

استانداردهای طراحی صندلی

از دیگر موارد بسیار مهمی که قیمت صندلی را تعیین می کنند، میزان استانداردهای رعایت شده در حین ساخت و طراحی می باشد. ارگونومیک بودن یا نبودن صندلی از مواردی می باشد که باعث گران و ارزان شدن آنها خواهد شد. البته توجه داشته باشید که حتی برای خرید صندلی با قیمت مناسب نیز به ارگونومیک بودن آنها مخصوصا برای صندلی های کارمندی و مدیریتی دقت شود. چون به شدت بر سلامت افراد و میزان راندمان کاری آنها اثرگذار است.

راشن؛ تولیدکننده انواع صندلی اداری مدرن و با کیفیت می باشد که به منظور رفاه حال مشتریان خود، انواع صندلی ارزان را نیز تولید نموده است. پیشنهاد می کنیم قبل از خرید هر یک از این محصولات گزینه های مختلف را با هم پیشنهاد کنید تا بتوانید تلفیق خوبی از کیفیت و قیمت مناسب را تجربه نمایید. برای برقراری ارتباط با گروه راشن می توانید از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *